Sportowy sukces!
admin2026-02-12T12:05:24+01:00Szkoła Gratulacje! W minioną sobotę nasz uczeń Kamil Kostorz brał udział w XXXIV Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym o Puchar Sobieskiego w Poznaniu,w którym zajął trzecie miejsce. … Wyświetl więcej
Szkoła Gratulacje! W minioną sobotę nasz uczeń Kamil Kostorz brał udział w XXXIV Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym o Puchar Sobieskiego w Poznaniu,w którym zajął trzecie miejsce. … Wyświetl więcej
Szkoła SUkces naszego ucznia! Wczoraj z Łotwy powrócił nasz uczeń pierwszej klasy Kamil Kostorz, który jako reprezentant kraju wziął udział w Międzynarodowym Turnieju Drużynowym. Nasza kadra kadetów wywalczyła brązowy medal , a Kamil stoczył wiele wymagających walk, odnosząc piękne i zasłużone zwycięstwa! Jesteśmy ogromnie dumni, że Kamil tak godnie reprezentuje naszą szkołę i nasz kraj. Wielkie brawa dla Kamila!
Szkoła Nasi uczniowie na podium! Nasi absolwenci na podium! W minioną sobotę nasi uczniowie Kamil Kostorz i Dominik Kopeć reprezentowali swoje kluby podczas 53. edycji turnieju Velká cena Třince w Czechach. Był to niezwykle wymagający turniej, w którym nie brakowało silnych przeciwników i emocji na najwyższym poziomie! W zawodach uczestniczyli zawodnicy z wielu krajów, m.in. z Łotwy, Izraela, Węgier, Słowacji, Czech, Polski, Serbii, Szwecji, Ukrainy i Austrii – co tylko podkreśla międzynarodowy prestiż i wysoki poziom rywalizacji! Mimo trudnych walk, obaj pokazali ogromne serce do sportu i walczyli do samego końca! Kamil Kostorz [...]
Szkoła Sport w szkole! Zakończył się właśnie już 21 Jesienny Rajd Technikum nr 8! W tym roku metą rajdu był szczyt Błatniej. Trasa nieco bardziej wyczerpująca niż w latach ubiegłych, ale wszyscy z radością spotkali się na szczycie, by po ciepłym posiłku integrować się podczas wspólnych zabaw. Pogoda dopisała, humoru również zatem to był kolejny udany rajd szkolny!
Szkoła Sport w szkole! Nasi tenisiści stołowi w akcji! 16 października, pod czujnym okiem pana Nawrota, reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w międzyszkolnych rozgrywkach tenisa stołowego. Zaczęliśmy od dwóch pewnych zwycięstw, potem przyszły dwie zacięte porażki — ale koniec końców uplasowaliśmy się w pierwszej połowie tabeli spośród ponad 18 szkół! To nasz najlepszy wynik w historii tej dyscypliny! Zdobyliśmy cenne doświadczenie i już wiemy jedno — wrócimy silniejsi i po zwycięstwo! Gratulacje dla całej drużyny!
Szkoła Sukces naszego ucznia! Chwalimy się!!! XVIII Memoriał Jana Czai i Jana Adamaszka w zapasach w stylu klasycznym W miniony weekend na Arenie Katowice odbył się prestiżowy turniej zapaśniczy – XVIII Memoriał Jana Czai i Jana Adamaszka. Naszą szkołę reprezentowało dwóch utalentowanych uczniów: Kamil Kostorz i Dominik Kopeć. Kamil Kostorz zaprezentował się znakomicie, wygrywając wszystkie swoje walki i zdobywając pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej! Dominik Kopeć również pokazał ogromne zaangażowanie i wolę walki, dzięki czemu wywalczył trzecie miejsce w swojej kategorii. Obaj zawodnicy na co dzień trenują zapasy z pasją i systematycznością, [...]
Szkoła Brawa dla naszych biegaczy! W środę odbył się Bieg Międzyszkolny dookoła stawu Maroko na Tysiącleciu. Uczestniczyła w nim nasza 9cio osobowa reprezentacja z której najwyższe miejsce zajęła Aleksandra Osman z klasy 4b. Brawa dla chłopców I dziewczyn.
Szkoła Srebro dla Technikum nr 8 w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Ręcznej! Z dumą informujemy, że nasza drużyna zdobyła 2. miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Ręcznej! Po zaciętych meczach, pełnych emocji i sportowej rywalizacji, udało nam się stanąć na podium. Dziękujemy naszym zawodnikom za determinację, walkę do ostatniej sekundy i wspaniałą grę zespołową! Dziękujemy również trenerowi p. Waludze za przygotowanie drużyny i wiarę w zwycięstwo!
Szkoła Pływacka Rywalizacja W piątek 15.11.2024r. W Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym na Os. Paderewskiego odbyły się zawody o Mistrzostwo Katowic Szkół Średnich w pływaniu.Najwartościowsze wyniki uzyskali: Szymon Olak 5b -6miejsce na100m stylem klasycznym, Olivier Tęskny 2b -7 miejsce na 50m stylem motylkowym, Nikola Łojek 4b- 8miejsce na 100m stylem grzbietowym. Ponadto szkołę reprezentowali jeszcze Kacper Konowol 2a(st.grzbietowy), Robert Skrętkowski 3b(styl dowolny), Krzysztof Knetki 5b(styl dowolny) Wszystkim należą się gratulacje.
Szkoła Sukces naszych sportowców! Co za emocje! Nasza drużyna awansowała do grona najlepszych zespołów piłki ręcznej chłopców w Katowicach – gramy w Wielkim Finale! Dziś, w hali sportowej IV LO w Katowicach, rozegraliśmy niezwykle emocjonujące mecze. W pierwszym spotkaniu pokonaliśmy Technikum nr XV wynikiem 10:1. Drugi mecz był znacznie trudniejszy – po słabym początku przegrywaliśmy 2:4 z VII LO, ale udało nam się opanować sytuację i zwyciężyć 9:5. Decydujący mecz rozegraliśmy przeciwko gospodarzom turnieju. Nie było łatwo – dostaliśmy czerwoną kartkę i graliśmy w osłabieniu, schodząc na przerwę z wynikiem 3:1. Mimo przeciwności, [...]
Szkoła Tenis stołowy - rozgrywki Kilka dni temu nasi uczniowie:Jakub Nędzi(3c),Marcel Jeżmanowski(4b) i Szymon Suchowirski(1a) reprezentowali szkołę w rozgrywkach tenisa stołowego o Mistrzostwo Katowic Szkół Średnich. Zawody odbyły się na sali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego na osiedlu Paderewskiego. Wygraliśmy z Cosinusem a potem nieszczęśliwie przegraliśmy z późniejszymi wicemistrzami Katowic 1:2 W ten sposób zajęliśmy 9miejsce na 20 katowickich szkół
Szkoła Nasi uczniowie reprezentowali dzisiaj szkołę na Mistrzostwach Katowic w Lekkiej Atletyce. Pobito życiowe rekordy! Gratulujemy
Szkoła Olimpiada w Opolu! Dziś nasi uczniowie wzięli udział w X olimpiada wiedzy i wartości w sporcie w Opole. Udział wzięli Wojciech Szolc,Jan Dulemba i Vitali Hafykin.Po zakończeniu testu odbyło się spotkanie z Łukasz Koszarek, Robert Skibniewski oraz Kareem Reid.
Szkoła Mamy awans! N asi uczniowie pod opieką Pana Nawrota w rozgrywkach piłki nożnej uzyskali awans z fazy grupowej do półfinałów Katowic. Gratulacje, oby piłka była przy nodze w następnej fazie tak samo jak w tej !
Kończący się tydzień minął pod znakiem zaciętej rywalizacji sportowej! Poniżej zestawienie konkurencji: Sztafeta chłopców 10miejsce/17 w składzie:Szolc Wojciech(3a),Olak Szymon3b,Tomczyk Damian 4b,Lewandowski Filip2A,Siejak Jakub 2a, Dywan Piotr 2a Dziewczyny 6miejsce/13 w skladzie: Bosowska Wiktoria 3a, Korkiewicz Emilia 3a, Osmańska Oliwia 3b, Osman Aleksandra 2b, Kocurek Julia 2b, Piechówka Oliwia 4a Biegi na orientację w Chrzanowie 28.09. Olak Szymon 3b(3miejsce), Szabelski Dominik 3b (4miejsce) Zawody lekkoatletyczne AWF K-ce. 26.09 Osmańska Oliwia 800m. 5miejsce/26 Szabelski Dominik 1500m. 9miejsce/36 osób. Działo się! Gratuluję wyników i dziękuję za zaangażowanie!
Dnia 03.03.2022r. na zajęciach WF klasy 3B z panem Nawrotem, podjęta została decyzja, odnośnie sprawdzenia umiejętności narciarsko-snowboardowych naszych uczniów. Weryfikacja ta nastąpiła dnia 06.03.2022 w miejscowości Rzyki na stoku Czarny Groń. Prawdą jest, że uczniowie nasi potrafią świetnie jeździć ale przede wszystkim dobrze się bawić. (WF-sta też dawał rady- podobno) Ci, którzy zrezygnowali, ohh.. mają czego żałować. Do następnych wypadów narciarsko-snowboardowych, czołem!